Penzijní připojištění

Pomůžeme Vám získat od státu vyšší příspěvek

  • Stát zvyšuje roční příspěvky z 1 800 Kč na 2 760 Kč
  • Získejte od státu maximum – až 4 560 Kč každý rok

Zajistěte si důstojné a spokojené stáří

Penzijní fond České spořitelny

Penzijní fond České spořitelny

NÁŠ TIP:

Chcete dosáhnout nejlepší procentuální zhodnocení vkladu?

Vkládejte měsíčně 1000 Kč a od státu dostanete roční příspěvek ve výši až 2760 Kč.

Naše největší banka spravuje penzijní fond se zhruba 700 000 účastníky. Fond nabízí některé nadstandardní služby a zajímavé zhodnocení.

Zhodnocení

Penzijní fond ČS je v dlouhodobém horizontu jeden z méně výhodných penzijních fondů. Největší podíl na tom však má ekonomicky divoká druhá polovina devadesátých let, kdy se fondu dařilo méně, než konkurenci. Průměrné připsané zhodnocení je 4 % ročně.

Výnosy PF České spořitelny za období 2001-2011

Penzijní fond České spořitelny

Mnohem pozitivnější je vývoj v posledních pěti letech, kdy penzijní připojištění Česká spořitelna výrazně zkvalitnila – připsané zhodnocení (za posledních pět let) je 2,1 % ročně, což tento fond řadí na třetí místo za dva dlouhodobě nejúspěšnější fondy – Generali a Allianz.

Optimum a Maximum

Pro klienty, kteří měsíčně spoří méně než 500 Kč a nedosáhnou tak na maximální státní příspěvek, je určena služba Optimum – ta dovoluje libovolně navyšovat příspěvky až do výše 500 Kč měsíčně, přičemž se celá výše takového příspěvku použije na výpočet státního příspěvku. Bez této služby je jakákoliv částka vložená nad ve smlouvě sjednaný měsíční příspěvek přeplatkem, ze kterého byste státní příspěvek nezískali.

Služba maximum je určeno pro každého, kdo chce získat maximální daňové úlevy. Umožňuje libovolně zvednout prosincový příspěvek tak, aby došlo ke zvýšení daňové úlevy, která činí až 1 800 Kč při ročním příspěvku 18 000 Kč a více.

Chytrá karta

Česká spořitelna penzijní fond propojila i se svou kreditní Chytrou kartou. Oproti podobným řešením od konkurence má však jednu výraznou nevýhodu – za každý utracený 1 000 korun získáte na penzijní připojištění 10 Kč, takže za nižší platby nedostanete nic a ani samotná 1% výše bonusu není v porovnání s konkurencí příliš dechberoucí. K této kartě lze však sjednat i celou řadu doplňkových služeb.

Zajistěte si důstojné a spokojené stáří