Penzijní připojištění

Pomůžeme Vám získat od státu vyšší příspěvek

  • Stát zvyšuje roční příspěvky z 1 800 Kč na 2 760 Kč
  • Získejte od státu maximum – až 4 560 Kč každý rok

Zajistěte si důstojné a spokojené stáří

ING Penzijní fond

ING Penzijní fond

NÁŠ TIP:

Chcete dosáhnout nejlepší procentuální zhodnocení vkladu?

Vkládejte měsíčně 1000 Kč a od státu dostanete roční příspěvek ve výši až 2760 Kč.

ING pojišťovna je jednou z důležitých součástí jedné z největších finančních skupin na světě. V České republice provozuje i oblíbený penzijní fond.

Zhodnocení

Výnosy PF ING za období 2001-2011

ING Penzijní fond

Penzijní fond ING nabízí dlouhodobě jedno z nejvyšších zhodnocení mezi penzijními fondy v České republice. V průměru jde o více než 5 % ročně. Vaše úspory tedy budou spravovány zodpovědně a s důrazem na jejich zhodnocení. V kratším horizontu 5 let už ING Penzijní fond tak skvělých výsledků nedosahuje, ačkoliv po 2 letech s takřka nulovými výnosy se opět zařezuje mezi nadprůměrně úspěšné fondy.

Daňové optimum

Stát zvýhodňuje penzijní připojištění dvěma způsoby – státním příspěvkem a daňovými úlevami. Maximální daňové úlevy lze získat při ročním příspěvku alespoň 18 000 Kč. Pokud si u ING sjednáte službu Daňové optimum, nebude záležet na výši Vašeho měsíčního příspěvku, protože i když bude nižší, než 1 500 Kč měsíčně, můžete na konci roku bez změn ve smlouvě jednorázově doplatit, co do 18 000 Kč chybí, čímž k únorové výplatě získáte maximální slevu 1 800 Kč.

Věrnostní karta k penzijnímu připojištění

Výrazné finanční prostředky lze z dlouhodobého hlediska získat i využíváním Věrnostní karty ING, kterou si může pořídit každý účastník penzijního připojištění u ING. Jedná se o kreditní kartu se standardními výhodami:

Největší výhodou je však bonus 1 % z každé platby provedené Věrnostní kartou, který se Vám připíše na účet penzijního připojištění.

On-line dohled

Veškeré úspory na Vašem účtu penzijního připojištění budete mít stále pod dohledem díky non-stop přístupnému on-line přehledu.

Nevýhody penzijního fondu ING

Jedinou reálnou nevýhodou, nebo spíše nedomyšleností ING penzijního fondu je omezení bonusu z plateb Věrnostní kartou na 1 %. Tato výše je standardní u většiny věrnostních kreditních karet, ale i sama ING nabízí i běžnou kreditní kartu, se kterou můžete díky bonusovému programu z určitých plateb získat i více než 10% peněz zpátky.

Zajistěte si důstojné a spokojené stáří