Penzijní připojištění

Pomůžeme Vám získat od státu vyšší příspěvek

  • Stát zvyšuje roční příspěvky z 1 800 Kč na 2 760 Kč
  • Získejte od státu maximum – až 4 560 Kč každý rok

Zajistěte si důstojné a spokojené stáří

Generali Penzijní fond

Generali Penzijní fond

NÁŠ TIP:

Chcete dosáhnout nejlepší procentuální zhodnocení vkladu?

Vkládejte měsíčně 1000 Kč a od státu dostanete roční příspěvek ve výši až 2760 Kč.

Italská Generali pojišťovna v České republice obhospodařuje jeden z vůbec nejmenších penzijních fondů. Nabízí se tedy otázka, zda takto malý fond dokáže dostát svým závazkům a očekáváním klientů.

Stabilita

Penzijní fond Generali využívá jenom něco málo přes 60 000 účastníků penzijního připojištění. To je velmi málo i na poměrně malém českém trhu. Přesto je stabilita fondu zajištěna a to díky silnému zázemí jedné z největších evropských pojišťoven, Generali.

Nízký počet účastníků penzijního připojištění Generali lze přičíst zejména slabé propagaci fondu.

Výjimečné zhodnocení

Fond funguje takřka od počátku penzijního připojištění v České republice a průměrné roční zhodnocení připsané klientům je mezi nejvyššími na trhu a činí 5,2 %. Penzijní připojištění Generali si velmi dobře vedlo i v posledních letech, kdy připisovalo v průměru téměř tři procenta ročně.

Výnosy PF Generali za období 2001-2011

Generali Penzijní fond

O to více překvapivé je zhodnocení za poslední kvartál roku 2011, které činí pouze 0,3 % - a to v době, kdy se většině fondů daří zhodnocení opět zvyšovat.

Optimální daně

Penzijní fond Generali nabízí bezplatnou službu Optimální daně, díky které mají účastníci vždy možnost získat maximální daňovou úlevu jednorázovým příspěvkem. Úspora činí až 1 800 Kč, při ročním příspěvku účastníka 18 000 Kč. Samotné sjednání služby Vás k jejímu využívání nezavazuje.

Nevýhody fondu

Aktuální nevýhodou je nízké připsané zhodnocení za rok 2011, ale penzijní připojištění je běh na dlouhou trať, ve kterém je Penzijní fond Generali stále mezi těmi nejúspěšnějšími.

Odradit však může to, že jde o nejmenší fond v České republice, který neposkytuje žádné nadstandardní služby kromě Optimálních daní.

Zajistěte si důstojné a spokojené stáří