Penzijní připojištění

Pomůžeme Vám získat od státu vyšší příspěvek

  • Stát zvyšuje roční příspěvky z 1 800 Kč na 2 760 Kč
  • Získejte od státu maximum – až 4 560 Kč každý rok

Zajistěte si důstojné a spokojené stáří

Detaily penzijního připojištění pro rok 2012

Výhody penzijního připojištění Příspěvek zaměstnavatele Daňové úlevy Jak to funguje

Penzijní připojištění je v mnoha ohledech zvýhodněné. Stát si uvědomuje, že je to ideální způsob, jak se do budoucna vyrovnat s neudržitelností průběžného důchodového systému.

Výhody penzijního připojištění

Nahoru

Příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění

Na penzijním připojištění se může podílet i zaměstnavatel. Pokud se rozhodne, že tak učiní, přinese to výhody zaměstnanci i samotnému zaměstnavateli. Měsíčně totiž zaměstnavatel může přispět až 2 000 Kč na penzijní připojištění svého zaměstnance a tyto 2 000 Kč nepodléhají sociálnímu a zdravotnímu pojištění ani dani z příjmu. Jde o tzv. „čisté peníze“ a tedy nejefektivnější benefit i skvělý způsob, jak navýšit plat s minimalizováním nákladů.

Nahoru

Daňové úlevy

Daňové úlevy pro penzijní připojištění jsou dvojí:

Nahoru

Jak penzijní připojištění funguje?

Penzijní připojištění je založeno na příspěvku účastníka do penzijního fondu, který činí alespoň 100 Kč měsíčně. Spoření musí splňovat pravidlo 60/60, tedy výstupní věk účastníka musí být alespoň 60 let a spoření nesmí probíhat kratší dobu, než 60 měsíců.

K příspěvkům účastníka přidává peníze i stát a to 50 – 150 Kč měsíčně. Příspěvky mohou vkládat i třetí osoby a zaměstnavatel účastníka. A penzijní fond pak všechny tyto peníze zhodnocuje uložením do co nejvýnosnějších, ale zároveň bezpečných cenných papírů (typicky české státní dluhopisy).

Zajistěte si důstojné a spokojené stáří