Penzijní připojištění

Pomůžeme Vám získat od státu vyšší příspěvek

  • Stát zvyšuje roční příspěvky z 1 800 Kč na 2 760 Kč
  • Získejte od státu maximum – až 4 560 Kč každý rok

Zajistěte si důstojné a spokojené stáří

ČSOB Penzijní fond Stabilita

ČSOB Penzijní fond Stabilita

NÁŠ TIP:

Chcete dosáhnout nejlepší procentuální zhodnocení vkladu?

Vkládejte měsíčně 1000 Kč a od státu dostanete roční příspěvek ve výši až 2760 Kč.

Do roku 2011 byla ČSOB jedinou společností na našem trhu, která provozovala dva penzijní fondy zároveň. Rok 2011 už ale nepřežil ČSOB Penzijní fond Progres, který se stal součástí fondu Stabilita.

Sloučení fondů

Sloučení fondů nemá žádný drastický důvod, ani následky. Rozdělení na dva fondy v blízké době přestane mít smysl kvůli uvolnění investičních možností penzijních fondů. ČSOB pojišťovna bude moci nabídnout v rámci jednoho fondu více investičních strategií, a právě v investičních strategiích se od sebe oba fondy odlišovaly – Stabilita jako čistě konzervativní fond a Progres s penězi umístěnými do rizikovějších cenných papírů.

Stabilita a zhodnocení

Jako jedna z největších bank a pojišťoven na našem trhu, je ČSOB zárukou stability. Penzijní fond ČSOB je po sloučení jedním z největších v ČR s více než 700 000 klienty.

Výnosy ČSOB PF Stabilita za období 2001-2011

ČSOB Penzijní fond Stabilita

Ve zhodnocení fondů byl v dlouhodobém měřítku úspěšnější fond Progres, ale v posledních pěti letech se výrazně projevila výhodnost bezpečnějších investic v ekonomicky složitějších dobách – i tak je průměrné roční zhodnocení za posledních pět let pouze 1,6 %, což je údaj veskrze průměrný. Ve stejném duchu se nese i zhodnocení za rok 2011, které ČSOB připíše ve výši 1,7 %.

Výhody

Penzijní připojištění ČSOB poskytuje svým klientům řadu výhod:

Nevýhody

U ČSOB existovala možnost zvolit si investiční strategii zapojením se do penzijního připojištění skrze jeden ze dvou fondů – ten rizikovější dlouhodobě vykazoval vyšší průměrné zhodnocení a konzervativnější zase vyšší stabilitu. Jako nevýhodu můžeme tedy chápat sloučení obou fondů a ztrátu volby – to se však už v roce 2012 mění a na výběr bude opět více investičních strategií.

Zajistěte si důstojné a spokojené stáří