Penzijní připojištění

Pomůžeme Vám získat od státu vyšší příspěvek

  • Stát zvyšuje roční příspěvky z 1 800 Kč na 2 760 Kč
  • Získejte od státu maximum – až 4 560 Kč každý rok

Zajistěte si důstojné a spokojené stáří

AXA Penzijní fond

AXA Penzijní fond

NÁŠ TIP:

Chcete dosáhnout nejlepší procentuální zhodnocení vkladu?

Vkládejte měsíčně 1000 Kč a od státu dostanete roční příspěvek ve výši až 2760 Kč.

Mezinárodní finanční skupina AXA se sídlem v Paříži na našem trhu spravuje jeden z největší a nejúspěšnějších penzijních fondů. Ten se až do roku 2007 jmenoval Winterthur penzijní fond, jehož tradice sahá až do samotných počátků penzijního připojištění v ČR, do roku 1994.

Stabilita

AXA pojišťovna je, jako jedna z největších společností na světě vůbec, zárukou naprosté stability. Roční zisk skupiny přes 100 miliard korun a 100 tisíc zaměstnanců jsou ukazatele, které mluví za vše.

Půl milionu klientů a vysoké zhodnocení

Penzijní fond AXA patří mezi vůbec největší v České republice. Se zhruba půl milionem klientů, kterým připisuje pravidelně průměrné zhodnocení, je na našem trhu čtvrtý největší, hned za fondy ČS, ČP a ČSOB, které těží zejména ze své dominantní historie.

Výnosy PF Axa za období 2001-2011

AXA Penzijní fond

Průměrné zhodnocení za dobu existence fondu se pohybuje kolem 5 % ročně. V posledních pěti letech je však průměrné roční zhodnocení pouze 1,6 %, což tento fond řadí mezi průměrně výhodné, s velkou ztrátou na penzijní fondy Generali a Allianz.

Platební karta znamená další úspory

AXA penzijní připojištění zvýhodňuje i pomocí platební karty. Za každou platbu kartou dostanete zpět 1 % na účet penzijního připojištění. V případě že je prodejce členem bonusového programu, může být vráceno na účet Vašeho penzijního připojištění až 17 %. Další výhody kreditní karty:

Určitou výhodou může být až 500 Kč bonus pro nové účastníky penzijního pojištění u AXA – po 12 měsících pravidelného spoření AXA připíše polovinu měsíčního příspěvku, maximálně však 500 Kč.

Nevýhody fondu

Penzijní fond AXA je hlavně v posledních letech nepříliš výkonný – platí to pro většinu fondů, zejména kvůli doznívající finanční krizi. Na trhu však nalezneme i fondy, které připisují v posledních letech až dvojnásobné zhodnocení.

Zajistěte si důstojné a spokojené stáří